dd Inter House Table Tennis Competition
home Event Dairy
Inter House Table Tennis Competition
Inter House Table Tennis Competition
Inter House Table Tennis Competition

< Back


The fast paced game of ping pong that demands quick reactions catches the fancy of many a skilled players of the school. The Inter House Table Tennis Competition for Classes III to VIII held this year too witnessed the unmatched intensity and provided an exhilarating experience to all the participants. The competition was rather very tough and stimulating in which many students participated with zeal and exuberance.

RESULT:
CLASS: III-V   DATE: NOVEMBER 7-10, 2017
CATEGORY: SUB-JUNIOR (BOYS)

S.NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 AURSH GUPTA III-A VIVEKANANDA HOUSE FIRST
2 SANCHIT SATIA V-C VIVEKANANDA HOUSE FIRST
3 PRANAY AGGARWAL V-D VIVEKANANDA HOUSE FIRST
4 ARYAN MITTAL V-B VIVEKANANDA HOUSE FIRST
S.NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 ADISH AGARWAL III-D TERESA HOUSE SECOND
2 VANSH JAIN V-A TERESA HOUSE SECOND
3 RUHAAN NAGPAL V-F TERESA HOUSE SECOND
4 AARUSH GOEL V-E TERESA HOUSE SECOND
S.NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 DEVANSH MITTAL III-A TAGORE HOUSE THIRD
2 DEVIT MITTAL III-B TAGORE HOUSE THIRD
3 ARSH GARG IV-D TAGORE HOUSE THIRD
4 YUAN GUPTA V-F TAGORE HOUSE THIRD

CATEGORY: SUB-JUNIOR (GIRLS)

S.NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 PRISHA GOEL III-D TERESA HOUSE FIRST
2 KRISHA KOCHAR V-A TERESA HOUSE FIRST
3 ARUSHI BHATIA V-D TERESA HOUSE FIRST

CATEGORY: SUB-JUNIOR (GIRLS)

S.NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 LIESHA NIZHAWAN IV-E VIVEKANANDA HOUSE SECOND
2 SANAYA JAIN IV-E VIVEKANANDA HOUSE SECOND
3 MAAHI JASUJA V-E VIVEKANANDA HOUSE SECOND
4 LAVYA SUREKA V-D VIVEKANANDA HOUSE SECOND

CATEGORY: SUB-JUNIOR (GIRLS)

S.NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 AANYA SINGHAL IV-B TAGORE HOUSE THIRD
2 BHAVYA DABAS V-A TAGORE HOUSE THIRD
3 VANSHIKA SOLANKI V-F TAGORE HOUSE THIRD
4 SABHYA GOYAL V-F TAGORE HOUSE THIRD

Class: VIā€”VIII   DATE: NOVEMBER 13-17, 2017
CATEGORY: JUNIOR (BOYS)

S.NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 MANAN BANSAL VII-D RADHAKRISHNAN HOUSE FIRST
2 AYUSH KEJRIWAL VII-D RADHAKRISHNAN HOUSE FIRST
3 ADITYA SHARMA VI-A RADHAKRISHNAN HOUSE FIRST
4 SAAZ GUPTA VIII-B RADHAKRISHNAN HOUSE FIRST
S.NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 ADHYYAN BINDAL VII-A TAGORE HOUSE SECOND
2 VAIBHAV AGGARWAL VIII-E TAGORE HOUSE SECOND
3 HARSHUL JAIN VII-A TAGORE HOUSE SECOND
4 ARPIT GOEL VII-E TAGORE HOUSE SECOND
S.NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 ARNAV AGGARWAL VIII-D TERESA HOUSE THIRD
2 AASHISH BANSAL VI-A TERESA HOUSE THIRD
3 KUSH GARG VII-D TERESA HOUSE THIRD
4 ROHAN BHATIA VIII-E TERESA HOUSE THIRD

CATEGORY: JUNIOR (GIRLS)

S.NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 VANSHIKA JAIN VII-C VIVEKANANDA HOUSE FIRST
2 TANISHA PODDAR VII-A VIVEKANANDA HOUSE FIRST
3 SAMAIRA JHAMB VI-B VIVEKANANDA HOUSE FIRST
4 KHUSHBOO ARNEJA VII-C VIVEKANANDA HOUSE FIRST
S.NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 SAHANA VIJ VI-C TERESA HOUSE SECOND
2 UDITI GUPTA VII-E TERESA HOUSE SECOND
3 SAMAIRA AGGARWAL VII-C TERESA HOUSE SECOND
4 VANSHIKA GOEL VII-C TERESA HOUSE SECOND
S.NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 BHARGAVI B VI-A RADHAKRISHNAN HOUSE THIRD
2 AVNI JAIN VI-A RADHAKRISHNAN HOUSE THIRD
3 VANSHIKHA JAIN VII-C RADHAKRISHNAN HOUSE THIRD
4 PRIYANSHI JINDAL VIII-A RADHAKRISHNAN HOUSE THIRD