dd Inter House Taekwondo Competition
home Event Dairy
Inter House Taekwondo Competition
Inter House Taekwondo Competition
Inter House Taekwondo Competition

< Back


With an aim to develop stamina and agility among students along with a zest for physical fitness, an Inter House Taekwondo competition was organized for Classes III to V in the School. The competition witnessed enthusiastic participation from all four Houses who exhibited exuberant performances that overwhelmed the spectators as well as the judges.

Results:
Girl-Class: III-V
Category: Under 20kgs.

S.No. Name Class House Position
1 SHREYA GARG III-C TERESA FIRST
2 TEENA III-A TERESA SECOND
3 VRINDA III-E TERESA THIRD
4 YANSHIKA IV-E TAGORE THIRD

Category: 20-23 kgs.

S.No. Name Class House Position
1 JANYA ARORA IV-B TAGORE FIRST
2 AVIKA IV-A RADHAKRISHNAN SECOND
3 TWISHA SAHNI III-C TERESA THIRD
4 ASNA III-E TAGORE THIRD

Category: 23-26 kgs.

S.No. Name Class House Position
1 SAYESHA IV-C VIVEKANANDA FIRST
2 ANYA RAIZADA IV-C VIVEKANANDA SECOND
3 PRISHA BENIWAL V-F RADHAKRISHNAN THIRD
4 TANZIL KHANNA IV-A TERESA THIRD

Category: 26-30Kgs.

S.No. Name Class House Position
1 HIMANSHI IV-D VIVEKANANDA FIRST
2 AYANA IV-E VIVEKANANDA SECOND
3 KIRTI IV-C TERESA THIRD
4 MUGDHA V-B RADHAKRISHNAN THIRD

Category: 30-33 kgs.

S.No. Name Class House Position
1 BHAVYA V-A TAGORE FIRST
2 NISHKA IV-A VIVEKANANDA SECOND
3 AKSHITA JAIN III-A VIVEKANANDA THIRD
4 KIRTI N NAGPAL IV-B RADHAKRISHNAN THIRD

Girl-Class: III-V
Category: 33-36 kgs.

S.No. Name Class House Position
1 DIVYA V-C VIVEKANANDA FIRST
2 NIYAMICA RANA III-C TERESA SECOND
3 SAMAIRA GUPTA V-E RADHAKRISHNAN THIRD
4 ARSHIA IV-D VIVEKANANDA THIRD

Category: 36-40 Kgs.

S.No. Name Class House Position
1 ALMON V-C TAGORE FIRST
2 SANAYA IV-E VIVEKANANDA SECOND
3 ANSHIKA SINGLA V-B TAGORE THIRD
4 AARUSHI BHATIA V-D TERESA THIRD

Category: 40-44 Kgs.

S.No. Name Class House Position
1 SARA RAO III-C VIVEKANANDA FIRST
2 RIYA IV-C RADHAKRISHNAN SECOND
3 AVNI IV-B RADHAKRISHNAN THIRD
4 BHAVINI V-C VIVEKANANDA THIRD

Category: 44-48 Kgs.

S.No. Name Class House Position
1 SNEHA BISHT III-E VIVEKANANDA FIRST
2 ANYA SINGHAL IV-B TAGORE SECOND
3 LAVYA SUREKA V-D VIVEKANANDA THIRD
4 ANVESHA IV-C RADHAKRISHNAN THIRD

Category: 48-kgs. & Above.

S.No. Name Class House Position
1 AAROHI GUPTA V-D TAGORE FIRST
2 SHREYA MISHRA IV-B TERESA SECOND
3 TISYA IV-C VIVEKANANDA THIRD
4 ANYA JAIN III-B RADHAKRISHNAN THIRD

Boys-Class: III-V
Category: Under 20 kgs.

S.No. Name Class House Position
1 NIYUDH V-B TAGORE FIRST
2 SIDHARTH IV-C TAGORE SECOND
3 TANISH IV-E TAGORE THIRD
4 KRISHIV IV-C VIVEKANANDA THIRD

Category: 20-23 kgs.

S.No. Name Class House Position
1 ASHISH III-D TAGORE FIRST
2 AARAV GOENKA III-B VIVEKANANDA SECOND
3 SUVAAN III-D TERESA THIRD
4 TANMAY III-D VIVEKANANDA THIRD

Category: 23-26 kgs.

S.No. Name Class House Position
1 SHUBH V-B RADHAKRISHNAN FIRST
2 HARSHIT IV-C VIVEKANANDA SECOND
3 NISCHAY IV-B TAGORE THIRD
4 HARSH IV-A RADHAKRISHNAN THIRD

Category: 26-30 kgs.

S.No. Name Class House Position
1 DEVANSH III-A TAGORE FIRST
2 DEVIT III-B TAGORE SECOND
3 SHAURYA SEHRAWAT III-E VIVEKANANDA THIRD
4 GAUTAM III-B TERESA THIRD

Category: 30-33 kgs.

S.No. Name Class House Position
1 TAKSHAM BANSAL V-D VIVEKANANDA FIRST
2 DEVANSH RAWAT V-F TERESA SECOND
3 SHAUN SHOKEEN III-A TERESA THIRD
4 VIKRAM V-B VIVEKANANDA THIRD

Boys-Class: III-V
Category: 33-36 kgs.

S.No. Name Class House Position
1 JEET GUPTA V-D TAGORE FIRST
2 MANIK IV-B TAGORE SECOND
3 GAURAV KUMAR IV-A VIVEKANANDA THIRD
4 YUAN GUPTA V-F TAGORE THIRD

Category: 36-40 kgs.

S.No. Name Class House Position
1 YASH DABAS V-B RADHAKRISHNAN FIRST
2 VAIBHAV V-E TAGORE SECOND
3 ARHAM V-E TAGORE THIRD
4 AYAAN IV-C RADHAKRISHNAN THIRD

Category: 40-44 kgs.

S.No. Name Class House Position
1 ARYAN GUPTA V-B VIVEKANANDA FIRST
2 VEDANSH GARG V-D VIVEKANANDA SECOND
3 AAGAM V-C RADHAKRISHNAN THIRD
4 YUVRAJ IV-E VIVEKANANDA THIRD

Category: 44-48 kgs.

S.No. Name Class House Position
1 KABIR V-C VIVEKANANDA FIRST
2 ADVIK JAIN V-A TERESA SECOND
3 SHIVANSH V-C TERESA THIRD
4 TANMAY MANGLA V-B TAGORE THIRD

Category: 48-kgs. & Above.

S.No. Name Class House Position
1 TANISHK SAINI V-F RADHAKRISHNAN FIRST
2 SHAURYA CHADDHA V-B TAGORE SECOND
3 ATHARV PALIWAL V-A RADHAKRISHNAN THIRD
4 ASHISH V-C RADHAKRISHNAN THIRD